پاسخ به : مشکل در لاگ گرفتن

modir
سرپرست کل

منون از پاسختون
در مورد آدرسها باید بگم من از پروتکل مدباس استفاده می کنم به این خاطر اون ادرسها ورد هستند

از متن هلپ read pac block :

در صورتی که پروتکل انتخابی شبکه Modbus باشد، در ورودی Scr باید آدرس Word از حافظه دستگاهی که اطلاعات باید از آنجا خوانده شود قرار گیرد. در این حالت Word اول حافظه دستگاه مربوطه، Word0 و Word دوم Word1 و … در نظر گرفته می شود. در واقع تو read مدباس ادرسای src , des باید وردی باشند

البته یه اشکالی در هلپ هم وجود داره اونم اینه که در write pac برای مودباس هم گفته ادرسهای src,des باید ورد باشند . اما من وقتی ادرس scr رو بایتی و ادرس des رو وردی گذاشتم تا write تو ادرسهای مختلف رو بتونم بسازم .

1- محسن عزیز من تو خوندن مشکلی ندارم و حتی تونوشتن . همیشه درست خونده و نوشته می شه .

همونطور که گفتم در بعضی موارد در حال خوندن این اتفاق می افته که همه یه دفعه صفر می شن و من نمی دونم چی ممکنه باعث این بشه که همه داده های خونده شده صقر بشن . یعنی بعد از چند ساعت یه دفعه می بینم همه ادرسا پاک شدن

توضیح این که در واقع من ابتدا اسلیو رو به 6400 وصل می کنم داده ها خونده شده و در حافظه دستگاه ریخته می شن .( حافظه با یه سری مقادیر پر می شن )

بعد ارتباط 6400 رو از اسلیو قطع می کنم . در این حالته که اون اتفاق می افته و بعضی وقتها بعد 4 ساعت و گاهی بیشتر که می گذره همه پارامترا از حافطه پاک کی شن .( یعنی 0 می شن . کل حافظه ram پاک می شه . )

یاد آوری می کنم که من کلا ارتباط 6400 رو با اسلیو قطع می کنم یعنی کابل ارتباطشونو جدا می کنم . و انتظار دارم این مقادیر فیکس باقی بمونن

2- همونطور که گفتم من power st رو هم چک می کنم که ببینم watch dog عمل کرده یا نه . نه برق دستگاه قطع شده و نه watch dog عمل کرده .

البته با این اوصاف نمی دونم واقعا watch dog عمل کرده یا نه . چون نمی دونم power st رو درست استفاده کردم یا نه ؟نظرتون راجع به نحوه استفاده من از power st چیه ؟

اگه اینا نباشه ایا چیز دیگه ای می تونه باعث پاک شدن حافظه بشه ؟

3- ایا موقع read کردن وقتی دستگاه slave اصلا وجود نداره watch dog عمل می کنه ؟ اگه اینظوره کی به کی عمل می کنه ؟

4- من حس می کنم وقتی اسلیو قطعه watch dog بعد یه مدتی عمل می کنه که منظم هم نیست اما power st اینو نشون نمیده . کنترلر من 6400 هستش .ایا درست فکر می کنم