استفاده از gprs

برچسب ها: 

در حال نمایش 6 نوشته (از کل 6)
  • نویسنده
    modir
    سرپرست کل

با سلام من مطابق توضیحات user manual دستگاه برای ارتباط با مودم Gprs یه برنامه ساده نوشتم که اینجا می ذارمش . من تو مرحله اول می خوام به مودم connect بشم که لازمه اش اینه که اول پورت رو باز کنم و بعد با user pass , number وارد مودم شم تو همین مرحله stop شدم . نمی دونم چرا connect نمی شه برنامه من ایا مشکل داره ؟لطفا راهنمایی بفرماییدممنون

modir
    سرپرست کل

فایل برنامه رو ضمیمه کردم
    از طرفی وقتی connect می شم انتظار دارم که خروجی ppp is up یک بشه که نمی شه .
    با مودم sms می تونم بفرستم یعنی به لحاظ پورت و بودریت مشکل نداره . اما بقیه اش رو نمی دونم
    لطفا راهنمایی بفرمایید
    با تشکر فراوان

modir
    سرپرست کل

سلام

تنظیمات و متغیرها را به درستی تعریف کرده اید ولی به دلیل متفاوت بودن وضعیت آنتن دهی در شرایط زمانی و مکانی مختلف، ممکن است مودم با یک بار شماره گیری موفق به ارتباط با شبکه نشود.
    پس بهتر است با یک تایمر هر چند ثانیه یک بار تابع “ppp connect” را اجرا کنید و این کار را تا زمانی ادامه دهید که ارتباط مودم با شبکه برقرار شده و خروجی “ppp is up” یک شود.

modir
    سرپرست کل

من با hyper terminal می تونم به مودم کانکت بشم . اما با کنترلر این اتفاق نمی افته .
    بعد این که کانکت شدن به مودم ارتباطی به پوشش شبکه نداره . حتی زمانی که پوشش موبایل وجود نداره می شه به مودم وصل شد . اما دیتایی نمی شه رد وبدل کرد
    اینجا هنوز تو مرحله اول هستیم که می خوایم به مودم وصل شیم . یعنی من هنوز سوکتی باز نکردم . فقط می خوام به مودم peer to peer وصل شم

با این اوصاف تایمر راهگشا نیست . البته من مکررا عمل کانکت رو در مدت زمان طولانی انجام دادم . اما جواب نمی ده.
    من فکر می کنم شاید لازمه دستورات دیگه ا ی قبل از کانکت شدن به مودم فرستاده بشه . مثلا این که gprs فعال بشه و یا …
    در ضمن وقتی دستور کانکت ppp می دیم قاعدتا یه at command ارسال می شه . می خوام بدونم از چه at command ی استفاده می کنه . شاید اون at command رو مودم پشتیبانی نشه و باید از دستور دیگه ای استفاده کرد . نظرتون چیه ؟
    لطفا راهنمایی بفرماییید
    ممنو

modir
    سرپرست کل

من خروجی 232 کنترلر رو به pc وصل کردم تا ببینم وقتی pppEn رو یک می کنم ببینم کنترلر چی می فرسته که سه بار این رشته رو ATZ می فرسته که هگزش هم می شه
    41
    54
    5A
    0D

که این at command واسه Reset Default Configuration هستش . اما بعدش دیگه چیزی نمی فرسته برای کانکت شدن . نمی دونم دارم درست دنبال می کنم

modir
    سرپرست کل

مودم شما چیست؟ at command ها معمولا برای همه مودم ها یکسانند.
    ما تست های خود را با wavecom 1306 انجام داده ایم.

این طور نیست که مابین دستگاه 6400 و مودم ارتباطی برقرار شود سپس at command ارسال شود.
    کافیست ارتباط سخت افزاری به درستی برقرار شود و تنظیمات سریال دستگاه با مودم یکسان باشد (نرخ ارتباط داده و …)؛
    پس از این با atcommand های مناسب درخواست خود را برای مودم ارسال می کنید.

عبارت #99* برای این است که مودم به شبکه GPRS وصل شود و پس از برقرای صحیح ارتباط، pppstatus یک می شود.

در رابطه با at command ها هم به این نکته دقت کنید که مودم با دریافت هر دستور پاسخی را برای دستگاه ارسال می کند که گزارش نتیجه درخواست ارسال شده است.
    برای ATZ هم همینطور است و مودم پس از ریست شدن، پیغام OK را برای 6400 می فرستد و دستگاه پس از دریافت این تایید، دستورات بعدی را ارسال می کند.

در حال نمایش 6 نوشته (از کل 6)
  • شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.