سرعت در مقایسه با دقت داده برداری

صفحه اصلی انجمن ها بحث های مربوط به دستگاه های سری PAC 6000 سرعت در مقایسه با دقت داده برداری

در حال نمایش 7 نوشته (از کل 7)
  • نویسنده
    modir
    سرپرست کل

سلام اول بگم من یه بار دیگه هم تو این تالار گفتگو یسوال مطرح کردم. که انصافا جواب رو هم سریعتر از تماس تلفنی گرفتم. دوم اینکه یه سوال داشتم و اون هم اینک ه من یه دستگاه 6370 دارم. الان من بهش خروجی DC وصل کردم. سیگنال رو دارم با تنظیم فیلتر های هر ورودی آتالوگ سرعت داده برداری رو تنظیم می کنم. مشکلم اینه فقط که من با ad7714 من می تونم تا 1000000 به عنوان نرخ داده برداری بگذارم، بالاخره برنامه یه سری پیشنهاد فیلتر میده. ولی من نمی دونم این نرخ رو اگه بخوام متغیرها رو براش تنظیم کنم، دقت ( معادل چند بیتی)، حساسیت به نویز و دامنه خواندن متغیر چقدر خواهد بود.

modir
    سرپرست کل

سلام

سرعت نمونه برداری و دقت در سیستم های آنالولگ همواره رابطه عکس دارد.
    حداکثر سرعت نمونه برداری ورودری های آنالوگ 24 بیتی دستگاه های PAC در حدود 1KHz یعنی 1000 بار در ثانیه می باشد که در این فرکانس دقت حدود 16 بیت خواهد بود.

امیدوارم توضیحات کافی باشد چون سوالات شما کمی مبهم بود.
    1000000 که اشاره کرده اید مربوط به کجاست؟

modir
    سرپرست کل

ممنون ببت پاسخ مفیدتون. تقریبا فهمیدم. این طور که برداشت کردم، حاصل ضرب فرکانس در دقت تقریبا برابر همون 2 به توان 24 ه؟ یعنی اگر دقت 24 بیت بخوایم سرعت میشه 1؟

منظور از 1000000 اینه که توی برنامه ad7714 calculation خوب من 10000000 می تونم بزنم .

سوال دیگه اینکه من براساس فرکانس های متفاوت برنامه رو در fbd می ریزم ولی به سرعت 500 فکر کنم حداکثر می رسم. مطمینید 1000 جواب می ده؟ دستگاهم 6370 هست.

modir
    سرپرست کل

دقت و سرعت رابطه عکس دارند ولی شاید نتوان برای آن فرمولی مشخصی در نظر گرفت.

شما 1000000 را به عنوان نرخ داده برداری ذکر کرده بودید که خوب درست نیست چون حداکثر 1000 می تواند باشد.

سرعت نمونه برداری را چه طور تست می کنید؟!
    به نظرم مثال زیر کمک خوبی برای شما خواهد بود:
    نمونه برداری و ذخیره سازی سیگنال های آنالوگ با سرعت بالا

modir
    سرپرست کل

سلام
    می دونم 100000 فرکانس ممکن نیست میگم برنامه ی ad7714 فرکانس 1000000 رو میشه براش زد. بالاخره یه سری عدد میگه اونارو بزنیم.
    برای تخمین سرعت یه کد توfbd نوشتم که اگر مقدار خونده شده با قبلی فرق کرد counter زیادشه، بعد counter رو می بینم زمان افزایش 10000 تاش رو درمیارم. فرکانس در بیاد. یه شمارنده دیگر هم دارم که ببینم کل برنامه چه فرکانسی داره. البته برنمه من الان یه ارتباط با rs485 با یه 6370 دیگه داره و حسگر های اون هم کپی میشه در این شاید این سرعت رو خراب کرده. البته سرعت خط ارتباط با کامپیوتر که lan هست کمتر برای همین همه ی اعداد counter به کامپیوتر نمی رسه مثلا 1 5 9 این طور می رسه ولی به هر حال counter در 6370 که زیاد شده . من داده ها رو برای 500 تنظیم کردم با همین سرعت خروجی آنالوگ داشتم. و کل برنامه فرکانس 3000 کار کرد. ولی وقتی داده برداری رو 1000 تنیم کردم فرکانس دیده شدن متغیر متفاوت فقط 560 تا بود. کلبرنامه فکر کنم کماکان با 3000 کار می کرد.
    این عدد 1000 رو که می گید اعتبارش به چیه دقیقا؟ امتحان شده ؟ یا محاسبه خودتونه براساس مشخصات سخت افزاری موجود؟ ممنونم که توضیح می دید

modir
    سرپرست کل

ایل زیر دیتاشیت ad7714 هست که در بخش دانلود هم قرار دادیم.
    1000 رو به اعتبار این دیتاشیت گفتم.
    درباره دقت در فرکانس های مختلف هم در صفحه دومش مواردی رو ذکر کرده:

http://fararopaya.com/download/file_151.aspx

modir
    سرپرست کل

مرسی بابت فایل دارم می خونمش. البته دقیقا اگر مشخص کنیدکجا به سرعت اشاره کرده بهره. فکر کنم همون صفحه دو، بخش اول جدول هست.

ولی مشکل مناینه که مطمین نیستم پروسسور بتونه سرعت کافی رو داشته باشه. حتی اگه چیپ آنالوگ به دیجیتال این سرعت رو داشته باشه، واعا این سرعت تو پروسسور هم هست که با همین سرعت داده های دیجیتال رو از ورودی ها بگیره؟ ممکن داده ها با همین سرعت بیان ولی سرعت پروسسر محدودمون کنه.من تستی که داشتم حداقل این طور دیدم که 500 تا جواب داد. ولی 1000 رو نداشتم.

در حال نمایش 7 نوشته (از کل 7)
  • شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.