شمارش پالس در ۷۰۷۰

در حال نمایش 6 نوشته (از کل 6)
  • نویسنده
    modir
    سرپرست کل

با سلامیه برنامه نوشتم که پالس های ورودی به ورودی های دیجیتال plc7070 رو میشمره ولی همش اشتباه میشمره ، اومدم یه تایمر گذاشتم که تو هر یک ثانیه هروقت DI1 یک شد ، یه عدد اضافه کنه به کانتر ، بعد از یک ثانیه تعداد پالس ها رو نشون بده و کانتر رو صفر کنه ولی همش اشتباه نشون میدهفرکانس من 92 هرتز بود ولی دستگاه در حدود 920 تا 930 نشون می دادبرنامه را برایتان ایمیل می کنماگه فرصت دارید اونو چک کنید لطفابا تشکر

modir
    سرپرست کل

ایل برنامه رو هم اپلود کردم

http://www.fararopaya.com/download/file_208.aspx

modir
    سرپرست کل

سلام

برنامه که درسته.

مطمین هستید که فرکانس پالس ورودی 92 هرتزه؟
    پالستون مربعی و مینیممش صفره؟! ماکزیممش چنده؟

modir
    سرپرست کل

سلام

بله، پالس مربعی هست، با اسیلوسکوپ 92 هرتز نشون میده پالس رو ولی دستگاه بیشتر نشون میده

ولتاژ ماکسیموم 12 ولت و ولتاژ مینیموم فکر نکنم صفر باشه دقیق یادم نیست باید برم اندازه بگیرم دوباره

ولی اشتباه میشمارد

با تشکر فراوان

modir
    سرپرست کل

متغیر count شما از از نوع لانگ است ولی شما آن را با یک متغیر از نوع بایت ریست می کنید! به احتمال زیاد مشکل از همین قسمت باشد. بایستی متغیر 00 را هم از نوع long تعریف کنید.

در صورتی که با اصلاح این موضوع مسیله حل نشد:
    یک بار با سطح ولتاژ 24 هم تست کنید.
    ورودی های دیگر را هم چک کنید.

البته قبل از همه چیز از اتصال درست ورودی ها مطمین شوید؛ صفحه 43 دیتاشیت 7070

modir
    سرپرست کل

سلام

البته با ورودی های دیگه هم چک کردم ولی اون ورودی ها هم اعداد دیگه ای نشون میدادند اعدادی که با عدد ورودی یک تلرانس قابل توجهی داشت و کمترین و نزدیکترین عدد همین ورودی DI1 بود

اون متغیر رو هم تغییر میدم ببینم چی میشه، خیلی ممنون از لطفتون
    میخواستم بدونم امکانش هست که CT رو بتوان مستقیم به PLC وصل کرد؟

در حال نمایش 6 نوشته (از کل 6)
  • شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.